Cesty na míru

Publikováno 25.01.2016 | napsal Vladimír Čížek

0

Zájezd na míru pro malé skupiny

Pomůžeme vám připravit trasu podle vašich představ, zajistíme pronájem auta velikosti podle přání, ubytování v penzionech se snídaní (Bed and Breakfast). Ceny se liší podle velikosti auta, období zima nebo léto a úrovně ubytování.

Pro zájmové skupiny připravíme tématicky zaměřený zájezd. Např. na vinařství, rybolov, chov vysoké zvěře, po stopách Pána prstenu aj.

Níže je uveden příklad 19 denního okruhu Severním a Jižním ostrovem (selfdrive).

Kdo nesnil o cestě na Nový Zéland? Na druhé straně zeměkoule se Severní a Jižní ostrov země rozprostírá do délky 1600 km. Mezi milovníky přírody je považován za jeden z posledních rájů ušetřených od masové turistiky. Nekonečné pláže, hluboké fjordy, čistá jezera, gejzíry, sopky, ledovce, deštné pralesy a věčně zelené pastviny poskytují milovníkům přírody spoustu jedinečných příležitostí. Těžko najdete na světě jiný kousek země, s takovou rozmanitostí přírody na tak malé ploše.

1.den – Auckland

Vyzvednutí auta u letiště, ubytování, prohlídka města – Sky Tower, Kelly Tarlton Underwater World (podmořská akvária), Auckland War Memorial muzeum (sbírky oblasti Pacifiku), Parnel Village (obchůdky, restaurace v koloniálním stylu), Queen St. (hlavní třída).

2.den – Auckland – Dargaville – Waipoua Kauri Forest – Paihia

Přes Harbour Bridge, podél Hibiscus Coast se vydáte do nejsevernější části země, zastavíte se ve vesnici Puhoi založené emigranty z Čech (hospoda, kostel, muzeum), prohlídnete si obří stromy damaroně (kauri) a přes Bay of Hokianga dorazíte do rekreační oblasti Bay of Islands.

3.den – volný den

Můžete si vyjet lodí např. do městečka Russel nebo na ostrovy kolem známé skály Hole in the rock nebo navštívíte muzeum Waitangi, kde byla v r. 1840 podepsána smlouva s Maory nebo podniknete výlet po Ninety Mile Beach na nejsevernější bod ostrova.

4.den – Paihia – Auckland – poloostrov Coromandel

Obrátíte se zase na jih a přes přístav Whangarei a Auckland se přesunete do další populární rekreační oblasti poloostrova Coromandel. Prohlídka městečka Thames.

5.den – Coromandel – Rotorua

Po prohlídce míst jako Cathedral Cove (zajímavý útes) a Hot water Beach (horké prameny na pláži) se přesunete do turisty nejvíce navštěvovaného města na Severnim ostrově Rotorua. Je známá svými geotermálními aktivitami a maorijskou kulturou. Večer můžete zajít na folklórní maorijské představení s večeří „Maori concert and hangiHangi je jídlo připravené v páře v podzemí.

6.den – volno v Rotorua

Podle chuti si vyberete z četných atrakcí ve městě a blízkém okolí – Whakarewarewa Thermal Reserve (gejzíry, bublající bahno, maorijské stavby a řezby), Rainbow Springs (park mimo jiné s ptákem kivi), Agrodrome (show s ovcemi), Polynéské lázně, Wiotapu (gejzír) a mnoho dalších.

7.den – Rotorua – Taupo – Tongariro National Park (NP)

Kolem vodopádů Huka a geotermální elektrárny ve Wairakei dojedete k největšímu jezeru vulkanického původu Taupo. Zastavíte se ve stejnojmenném turistickém městečku a podél jezera s překrásnými výhledy a dojedete do největšího NP na Severním ostrově. Zde se budete moci projít v podhůří vyhaslých i aktivních sopek Mt. Ruapehu, Mt.Ngauruhoi a Mt Tongariro.

8.den – Tongariro NP – Wellington

Pokračujete zemědělskou krajinou, částečně po pobřeží Kapiti Coast do hlavního města. Zde je nejzajímavější supermoderní interaktivní muzeum Te Papa. Nejlepší vyhlídky na město stísněné v kopcích je z Mt Victoria.

9.den – Wellington – Picton – Abel Tasman NP

Tříhodinová plavba trajektem přes Cookovu úžinu vás dostane na Jižní ostrov do městečka Picton. Auto s sebou neberete. Jiné vás bude čekat v Pictonu. Po cestě s panoramatickými výhledy na členité pobřeží „Queen Charlotte Drive“ přijedete přes město Nelson do Motueky, vstupní brány do NP Abel Tasman.

10.den – volno

Pěšky nebo v kombinaci s lodí prozkoumáte jedinečnou oblast – pláže, ostrůvky, původní les, zajímavé ptactvo.

11.den – Abel Tasman NP – Paparoa NP – Greymouth

Přes Murchison, soutěskou řeky Buller se přesunete  na divoké západní pobřeží. Projdete se po Palačinkových útesech v NP Paparoa. Eventuelně lze zajet podívat se na tuleně na Cape Foulwind. Greymouth je město známé zpracováním jadeitu.

12.den – Greymouth – Westland NP – Franz Josef Glacier

Podél pobřeží, kolem zlatokopeckých městeček se dostanete do NZ Westland známém hlavně svými ledovci, které sestupují až do výšky 250 m nad mořem do oblasti deštného pralesa. Je zde možné podniknout pěší výlet k terminálu ledovce Franz Josef nebo se nechat helikoptérou vynést do jeho horní části.

13.den – den Franz Josef – průsmyk Haast – Wanaka

Kolem pustého západního pobřeží a deštného pralesa se průsmykem po horské silnici dostanete do turistického centra v samém lůnu Jižních Alp Wanaka, na břehu stejnojmenného jezera. Cestou lze odbočit k jezeru Moeraki a projít se v lese. Ve Wanace je zajímavé Muzeum hlavolamů (Puzzle World) a třírozměrné bludiště.

14.den – Wanaka – Queenstown – Te Anau

Pojedete horským terénem přes Queenstown do městečka Te Anau, které je východiskem do největšího NP Fiordland. Zde nejnavštěvovanějším místem je Milfordský fjord. Dostanete se k němu vysokohorskou silnicí skrz Honmerův tunel. V Milfordu lze podniknout plavbu po desetikilometrovém fjordu k jeho ústí do moře. Cestou uvidíte množství vodopádů, tisícimetrový vrchol Mitre Peak, tuleně, tučňáky a možná i delfíny.

15.den – Te Anau – Queenstown

Queenstown je největší turistické centrum Jižního ostrova, východisko do Jižních Alp, centrum adrenalinových sportů jako bungy-jumping, v blízkém kaňonu řeky Shotover je vyhlášené jetboating (jízda na tryskovém člunu).  Pro konzervativní typy je tu třeba výlet starým parníkem po jezeru Wakatipu, návštěva vinic a vinných sklepů, návštěva zlatokopeckého městečka Arrowtown.

16.den – volno v Queenstownu

Čas na využití atrakcí města a okolí.

17.den – Queenstown – McKenzie Country – Fairlie

Cesta hornatým krajem Otago, kolem jezera Tekapo s nejfotografovanějším kostelem Dobrého pastýře. Nocování na farmě s večeří.

18.den – Fairlie –Mt.Cook – Christchurch

Procházka po naučné stezce Peel Forest s endemickou flórou a faunou. Cesta přes Canterburské planiny do Christchurch. Tato rovinatá oblast je obilnicí země. Christchurch je nejangličtější město mimo Anglii. Za pozornost stojí místní katedrála s vyhlídkou na náměstí, park s řekou Avon, Muzeum dobývání Antarktidy.

19.den – Christchurch

Odevzdání auta, odlet.

ORIENTAČNÍ CENY za osobu od 1. 5. do 30. 9.

Kategorie STANDARD (společné sociální zařízení), dvoulůžkový pokoj

Malé auto pro 4 s malým zavazadlovým prostorem, 1,6 l Nissan Pulsar, Corolla nebo podobné Kč 34 600,-

Velké auto pro 4-5 osob, 2,4 l, Toyota Camry nebo podobné Kč 37 700,-

Kategorie PREMIUM  dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením

Malé auto pro 4 osoby s malým zavazadlovým prostorem, 1,6 l Kč 38 000,-

Velké auto pro 4-5 osob, 2,4 l Kč 41 200,-

Cena zahrnuje:

Pronájem auta na 19 dní

18x ubytování v Bed&Breakfast (penzion)

18x snídaně kontinentální

Cestu trajektem mezi ostrovy pro 1 osobu

Cena nezahrnuje:

Dobrovolné aktivity

Odletovou taxu (NZD 25)

Palivo

Spoluúčast na pojištění auta NZD 1 500 (Kč 21 000)

Vratný bond autopůjčovně NZD 2 000 (Kč 28 000)

Cestovní pojištění

Letenku

V programu a službách může podle disponibility dojít k malým změnám. Rezervace se dělají až po objednávce a složení zálohy.

Podle disponibility ubytování v momentu rezervace se ceny ubytování mohou mírně měnit.

Žádoucí je dostatečný předstih objednávky zejména na období místního léta. Doporučujeme 9 měsíců.

Řidič potřebuje mezinárodní řidičský průkaz nebo anglický překlad českého řidičského průkazu.

Jezdí se vlevo.

Auta jsou většinou automaty a mají klimatizaci.

Trasu i délku cesty lze upravit podle požadavků.

Nabízíme možnost zajištění letenky.

 Back to Top ↑
 • Poslední příspěvky

  • Návštěva novozélandského velvyslance v Praze 19.6. navštíví Prahu novozélandský velvyslanec pro ČR Jeho Excelence Rod Harris. Na jeho přednášku o roli Nového Zélandu a prioritách v ČR můžete přijít v 18 ...
  • poznávací zájezd na Nový Zéland http://www.radynacestu.cz/zajezd/to-nejlepsi-z-noveho-zelandu-letecky-z-prahy/ Neobyčejná výprava za poklady kraje Pána prstenů. Mohutné gejzíry, horké prameny, sopky, ledovce či hluboké fjordy. Dramatické přírodní scenérie Zélandu vás prostě dostanou. A ...
  • Jak draho je na Novém Zélandu? Obecně lze říci, že na Novém Zélandu je přibližně stejná cenová hladina jako v zemích Západní Evropy jako je Německo, Rakousko…, tedy dráže než v ČR. I ...
  • no image Vízum pro pracovní prázdniny Blíží se den, kdy je možno podat žádost o vízum pro pracovní prázdniny (WHV) na Novém Zélandu. Pro Čechy ve věku 18-35 let bude pro ...
  • studium na Novém Zélandu Podle posledních statistik je průměrná doba jazykového studia na Novém Zélandu 11 týdnů. Průměrný počet hodin výuky týdně je 21,5. Téměř polovina zahraničních studentů je ...
 • Kontaktní formulář

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva